- Hareketli Reklam

İçeriğe git

Ana menü:

Action Display Hareketli Reklam olarak;

İç ve dış mekan dijital reklam ve enformasyon yayıncılığına (digital signage) yönelik farklı sektörlerdeki kurumlar için en kapsamlı teknolojik altyapı çözümlerini üretiyoruz.

Led teknolojisi konusunda sektörde geçirdiğimiz yılların birikimiyle oluşan tecrübemiz ve profesyonel ekibimizle sizlere maliyet ve rekabet avantajı sağlıyoruz.
Endüstriyel LCD panellerden dev LED ekranlara, renk kalibrasyon sistemlerinden medya yönetim yazılımlarına, her türlü digital signage uygulamanız için profesyonel çözümlerimizi sunarak, projelerinizin tasarımından kullanım aşamasına her adımında, anahtar teslim profesyonel çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

Video oynatıcı iç mekan led ekran

Led Nedir?
LED ("Light Emitting Diode", Işık Yayan Diyot) yarı-iletken, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni tarafından 1920'lerde Rusya'da icat edildi. Oleg; radyo alıcılarında kullanılan diyotlardan akım geçtiğini fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında buluşlarını yayınladı. 1962 yılında Amerika'da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi.

Başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı, teknolojinin gelişimi ile birlikte ledler görünür ışık, morötesi, kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebiliyor ve birçok alanda kullanılıyor.

Özellikle düşük enerji tüketimi, uzun ömrü, sağlamlığı, küçük boyutu ve hızlı açılıp kapanabilmesi gibi geleneksel ışık kaynaklarına göre bir çok avantajı vardır.

Led paket türleri:
1- SMD : Surface mount device; pcb yüzeyine doğrudan montaj edilen led türüdür.
2- DIP : Dual in-line package; TH (Through hole) olarak da bilinen ve PCB alt yüzeyinden lehimlenen led türüdür.

 
Ara
İçeriğe dön | Ana menüye dön